تبلیغات یعنی سرمایه گذاری


لذا به وقت و نحوه تبلیغات توجه داشته باشید
قبل از تبلیغات توان تولید و ارائه خدمات خود را بسنجید که بتوانید از شروع تبلیغ در زمینه ی جوابگوی به مشتریان،دریافت و ارسال ایمیل یا فکس،بازدید،مشاوره و...تا تولید و نصب راه اندازی و خدمات پس از فروش پاسخگو باشید.
تبلیغات یعنی ریشه بازاریابی
در تبلیغات مخاطب را در نظر داشته باشید.
اگر کالای شما استفاده تخصصی و محدود دارد لازم نیست خود را در رسانه های عمومی با هزینه ی بالا معرفی کنید بلکه به مراکز و محل مورد مصرف به صورت محدود تبلیغ کنید.
اگر کالای شما پوشک یا خوراک مورد مصرف بچه هاست و حق انتخاب با کودکان است پفک،چیپس و... به مزه و طعم آنها بپردازید.فراموش نشود در این خصوص مادران نیز از سلایق آنها باید با خبر باشند
فراموش نشود پوشک بچه را به مادر باید فروخت و پفک را به بچه
از اضافه کردن مبلغ مصرف شده در تبلیغات روی قیمت غافل نشوید.
وقتی می گویم به وقت تبلیغات توجه داشته باشیم یعنی زمان انتخاب از بنر استفاده نکنیم چون در لابه لای بنرها گم می شوید
درپایان سال از تبلیغات صنفی و... که نیاز آن برای خانواده ها حداقل 2 ماه قبل از سال می باشد خودداری شود
کلنگ خود را به زمین سفت نکوبیم،یعنی اگر شخصی نماینده قدیمی و متعصب شرکت دیگر می باشد برای جذب او وقت صرف نکنیم چرا که آدم های زیادی دنبال نمایندگی هستند.
تبلیغات روزنامه،تلوزیون-بیلبورد-پخش کاتالوگ و.... هرکدام برای رشته کار خاصی مناسب است.تبلیغات ماندگار و هم هزینه ی بهترین تبلیغ است.
شخصیت و روحیه مصرف کننده ها را بشناسید. مثال در ژاپن وقتی وارد هتلی می شوید و در پاسپورت شما دین اسلام نوشته شده است مطمئن باشید در اتاق شما سجاده نماز و قرآن حاضر است.